Yasal Uyarı

BERK MOTORLU TAŞITLAR PAZARLAMA İNŞAAT AKARYAKIT NAKLİYE TURİZİM SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ. (BERK) olarak ürünlerimize ve web sitemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Lütfen siteyi kullanmadan önce aşağıda açıklanan maddeleri dikkatli inceleyiniz. Bu kayıt ve şartlar sizin için bağlayıcı olup, bu siteyi kullanmanız, BERK’a kayıtlı olup olmadığınıza bakılmaksızın şartları kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Eğer bu maddeleri kabul etmiyorsanız lütfen siteyi kullanmayınız.

Fikri Mülkiyet Hakları

Bu site yalnızca BERK MOTORLU TAŞITLAR PAZARLAMA İNŞAAT AKARYAKIT NAKLİYE TURİZİM SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ.’ye ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve tüm Fikir Haklarının sahibi BERK’dır. Web sitesinin içerdiği malzemeler uluslararası telif hakları, T.C. yasaları ve diğer uluslararası yasalar tarafından korunmaktadır. Bu malzeme ve materyallere Web Sitesinde yer verilmiş olması, bunların kullanımı ile ilgili olarak peşinen herhangi bir yetki, lisans ya da izin verildiği şeklinde yorumlanamaz. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, bu sitedeki hiçbir malzeme ve materyali BERK’ın açık ve yazılı izni olmaksızın değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ya da dağıtamazsınız. Ancak, telif hakları ve diğer mülkiyet hakkı belirten duyuruları değiştirmeksizin, kendi meslekî ve ticarî olmayan kullanım amaçlarınız için bu siteden kendinize malzeme indirebilirsiniz. BERK bu genel prensipten ayrık olarak, Web Sitesi’nden wallpaper, screen saver ve diğer programlarını indirme imkânını verebilir. Bu sitede yer alan malzeme ve materyaller ile ilgili fikrî ve sınaî mülkiyet haklarını ihlâl edecek şekildeki her türlü kullanımın sonucunda ortaya çıkabilecek yasal sorumluluklar, ihlâlde bulunan Kullanıcı’ya aittir.

BERK MOTORLU TAŞITLAR PAZARLAMA İNŞAAT AKARYAKIT NAKLİYE TURİZİM SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ., Web Sitesi’nde yer alan bilgilerin, mümkün olduğunca kapsamlı ve eksiksiz olmasına dikkat etmektedir. Bununla birlikte, Nissan önceden haber vermeksizin araçların model, teknik, donanım ve aksesuar özelliklerini herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar.

Şartlar ve Koşullar

https://www.nissanberk.com web sitesinde belirtilen otomobillerin teknik ve donanım özellikleri, fiyat, kredi oranları, bayi, yetkili satıcı, yetkili servis bilgisi ,resim, renk, açıklama, bağlı linkler, haberler ve benzeri bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Fotoğraflarda görülen aksesuar ve donanımlarla Türkiye’de satışa sunulan modellerin aksesuar ve donanımları arasında farklılıklar bulunabilir. Teknolojinin yapısı gereği sitede gösterilen renkler gerçek renklerle uyuşmayabilir.

NISSAN ürünlerini yenilemek için sürekli olarak çalışmaktadır Bundan dolayı, sitedeki (“Kullanım Şartları Dahil”) tüm bilgiler değişebilir.

Kullanıcının görüntülediği tarihte sitedeki teknik özellikler, modeller, fiyatlar güncel olmayabilir. Kullanıcı, web sitesinde yer alan bilgilerin bir satış teklifi olmadığını, NISSAN ve / veya BERK adına bir taahhüt teşkil etmediğini peşinen kabul etmiştir.

Bu nedenle Kullanıcı hiçbir şekilde Web sitesinde yer alan bilgilerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamayacağını, Nissan ve/veya BERK‘dan herhangi bir talep hakkı bulunamayacağını kabul etmiştir. Kullanıcı web sitesinde yer alan bilgileri referans alarak bir işlem yapmak niyetinde olduğunda, nihaî ve güvenilir açıklamaların, BERK‘dan veya NISSAN Müşteri Hizmetleri’nden temin edilebileceğini ve bununla yükümlü olduğunu kabul eder.

Erişim, Risk ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

BERK web sitelerinin tüm kullanıcılar için erişilebilir olduğu taahhüdünde bulunmamaktadır. NISSAN ve / veya BERK sitenin ulaşılabilir olması için gerekli çabayı göstermekle birlikte, siteye erişim sistem arızası, bakım, tamir, NISSAN ve / veya BERK’ın kontrolü dışında nedenlerle geçici olarak ve herhangi bir ihbarda bulunulmaksızın askıya alınabilir. NISSAN ve / veya BERK sitenin herhangi bir anda ya da herhangi bir süre boyunca erişilemez durumda olmasından sorumlu tutulamaz.

NISSAN ve / veya BERK bu web sitesinde yer alan bilgilerde hataların en aza indirilmesi için her türlü gayreti göstermekle birlikte, bilgilerin doğruluklarını, yanlış veya eksik bilgi içermediklerini garanti etmemektedir ve bu bilgilerdeki hatalar nedeniyle sorumlu değildir. Güncel ve geçerli bilgiler için lütfen BERK veya NISSAN Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçiniz.

Bu Web sitesi, NISSAN ve / veya BERK’ın kontrolünde olmayan 3.tarafa ait dış site ile bağlantılar içerir. Bu bağlantılar kullanıcıların kolaylığı için sağlanmaktadır ve bağlantılı herhangi bir sitenin içeriği NISSAN ve / veya BERK tarafından onaylanmamıştır. Bu sitelerde yer alan bilgiler ile ilgili sorumluluk bağlantılı sitelerin sahiplerine aittir.

Siteyi kullanırken sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteden yararlanma sonucunda NISSAN ve / veya BERK’ın ihmali nedeni ile ortaya çıkan ölüm ya da kişisel yaralanmalar haricinde NISSAN ve / veya BERK hiçbir şekilde sorumlu kabul edilemez. NISSAN ve / veya BERK sitede arıza, hata, virüs ya da bilgisayarınızı etkileyebilecek hataların olmadığını garanti edememektedir. Bu sitede yer alan materyaller, üretimin bütün aşamalarında ayrıntılı bir şekilde taranmakta ve kontrol edilmekte ise de, NISSAN bir virüs programı kullanmanızı ve yazılımı kullanmadan önce önce sabit diskinizin güncel bir yedeğini almanızı tavsiye etmektedir.

Kullanıcı hiçbir şekilde siteyi kötü niyetle kullanamaz. Siteye ya da siteden hiçbir şekilde dünyanın herhangi bir ülkesinde ceza gerektiren bir suçun oluşmasına neden olacak ya da bu suçu teşvik edecek, hukuki sorumluluğa sebep olacak, hukuka aykırı, kişilerin haklarını ihlal edecek, suç içermese dahi rahatsızlık yaratacak veya teknik açıdan zararlı materyaller iletilemez veya postalanamaz.

Kullanıcı tarafından siteye iletilen gizliliğe tabi “kişisel veriler” hariç, herhangi bir materyal gizli olmayan ve sahipsiz olarak kabul edilir. NISSAN ve / veya BERK bu materyallerle ilgili sorumluluk kabul etmemektedir.

Gizlilik Politikası

Değerli Kullanıcı, NISSAN ve / veya BERK olarak kişisel verilerinizin korunmasına önem veriyoruz. NISSAN ve / veya BERK size ait kişisel verilerin korunmasını ciddiyete almakta ve internet sitemizi ziyaretinizde kendinizi güvende hissetmenizi istemektedir.

Kişisel verilerinizin işlenme süreçlerinde özel alanınızın korunması, iş süreçlerimizde dikkate alınan ve önemle üzerinde durulan bir konudur. Kişisel verileriniz ve bunların kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen aşağıdaki yazımızı dikkatli bir şekilde inceleyiniz.

Kişisel Verileriniz

NISSAN ve / veya BERK web sitesini ziyaret ettiğinizde; web serverlarımız standart olarak, size internet hizmet sunucunuz tarafından verilen IP adresinizi, bize ulaşmadan önce bulunduğunuz web sitesini, bizim sitelerimiz üzerinden ziyaret ettiğiniz sayfaları, ziyaretinizin tarihi ve süresini kayıt eder.

Kişisel bilgileriniz ise ancak sizin tarafınızdan girildiği zaman kaydedilir. Sizler tarafından kişisel verilerinizi gönüllü olarak sağlamadıkça (sitemizdeki formları doldurarak bize sunduğunuz bilgiler, materyal gönderirken ya da diğer hizmetleri talep ederken verdiğiniz bilgiler, bizimle iletişime geçmeniz halinde kaydedilebilecek bilgiler, araştırma vb. amaçlarla hazırlanan antetleri doldururken verdiğiniz bilgiler vb.) web sitemiz sizinle ilgili kişisel veri toplamamaktadır. Eğer kişisel verileriniz toplanmasını istemiyorsanız, lütfen kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız ya da kişisel verilerinizin kaydedilmemesi konusundaki talebinizi açıkça iletiniz.

Kişisel Verilerinizin Kullanımı

NISSAN ve / veya BERK tarafından Kişisel verileriniz ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgilendirme, hizmet kalitesinin artırılması, pazar araştırması, pazarlama, satış verilerinin izlenmesi, veri doğrulanması, iletişim kurma, araştırma, planlama ve istatistik amaçları ile işlenir, kaydedildiler, depolanır ve kullanılır. Yine bu bilgiler aynı amaçlarla Nissan Otomotiv A.Ş ve bağlı şirketleri, Tedarikçi firmaları ile Nissan Otomotiv Bayi ve servisleri ile paylaşılabilir. Kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde satılmayacaktır.

Kişisel Veriler;

• Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olarak toplanmakta, işlenmekte, depolanmakta ve arşivlenmektedir.

• Belirli, meşru ve açık amaçlar için işlenmektedir.

• İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olarak işlenmektedir.

• Doğruluğu ve güncelliği konusunda azami gayret gösterilmektedir; bu doğrultuda toplanırken doğru veriler toplanmakta ve verilerin güncelliğinin devamlılığı sağlanmaktadır.

• İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilmektedir.

• İşlenirken veri sahiplerinin hak ve talepleri dikkate alınmaktadır. Veri sahibinin hakları kanunda öngörülen şekliyle;

– Kişisel verisinin işlenip işlenmediğini öğrenme.

– Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme.

– Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme.

– Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenmeyi talep etme.

– Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme.

– KVKK veya bu politika uyarınca işlenmesi için hukuka uygun bir gerekçe veya dayanak bulunmayan kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme.

– İsteği üzerine yapılan düzeltme veya silme işlemlerinin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme.

– İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme.

– Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme.

• İşlenirken teknik ve idari anlamda veri güvenliğine ilişkin gerekli tedbirler alınmaktadır (Gerekli fiziksel, çevresel ve sistemsel tedbirlerin alınması).

• Veri paylaşılırken (Şirket dışarısına çıkacak veriler için ülke içerisindeki paylaşımlarda veri sorumlusu olarak gerekli teknik ve idari tedbirler alınmakta, ülke dışı paylaşımlarda ise Kişisel Verileri Koruma Kurulundan izni alınmadan) kanuni istisnalara uygun olarak veya açık rıza alınarak paylaşılır.

NISSAN ve / veya BERK, kişisel verilerinizi sizi ürünlerimiz ve hizmetlerimiz konusunda bilgilendirebilmek ve gerektiğinde bu konularda size danışabilmek amacı ile yararlanmak arzusundadır. Ancak bu tür etkinliklere katılıp katılmamak tamamen sizin seçiminizdir. Bu nedenle; daha önce kişisel verilerinizi sunmuş ve bunları kayıtlarımızdan silmek ve/veya kayıtlı kalmakla birlikte, yukarıda açıklanan amaçlar için kullanılmamasını istemeniz durumunda, bizimle irtibata geçerek talebinizi bildirebilirsiniz. Yine bizimle Kişisel bilgilerinizi paylaşırken, kaydedilmesi ve / veya kullanımı ile ilgili tercihinizi bildirebilirsiniz. NISSAN ve / veya BERK en kısa sürede talebiniz doğrultusunda işlem yapacaktır.

*Nissan Otomotiv A.Ş. ile BERK (Bayi) tarafından gizliliğinize saygı duyulmakta ve veri güvenliğinize önem verilmektedir. Bu kapsamda 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili diğer mevzuatlar dâhilinde amacına uygun şekilde, sizlere kampanyalarımız hakkında ya da ilginizi çeken araçlar hakkında bilgi verebilmek, iletişim kurabilmek amacıyla verileriniz işlenmekte ve Veri Sorumlusuna Başvuru talebiniz halinde silinmektedir. Kişisel verilerinizle ilgili detaylı bilgiyi https://www.nissan.com.tr/kisisel-veriler.html adresinde yer alan KVKK Politikamızdan öğrenebilirsiniz.

**Nissan Otomotiv A.Ş. ile BERK (Bayi), için geçerlidir. 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve sair ilgili mevzuat çerçevesinde, kayıtlı iletişim bilgilerime tanıtıcı ve açıklayıcı nitelikte bilgi ve ilanlar gönderilmesini; hizmet, özel teklif ve kampanyalara ilişkin pazarlama iletişimi faaliyetleri ile buna benzer davet, tanıtım, kutlama ve anket uygulamaları da dâhil olmak üzere her türlü ticari elektronik iletinin gönderilmesine onay vermeniz halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilecektir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır.

NISSAN ve / veya BERK kalite standartlarına uygun olarak size ürün ve hizmetlerimizin sunulması için kişisel bilgileriniz bağlı bulunduğumuz yurtdışında yerleşik Nissan Middle East FZE ile diğer Nissan grup şirketlerine aktarılabilecektir. Bilgilerinizin değerlendirilmesini ve kullanılmasını istemiyorsanız yasal nedenlerden dolayı size ürün ve hizmetler hakkında bilgi vermemiz mümkün olmayacaktır. Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Nissan Otomotiv A.Ş., Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Cad. No:11, 34662 Üsküdar/İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.nissan.com.tr/kisisel-veriler.html internet sitesindeki “Bize Ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.

Veri Sahibi Olarak Haklarınız

Veri sahibi olarak, Veri sahibi olarak NISSAN’a başvurarak;

• Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,

• Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

• Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

• Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

• İşlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemlerin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

• İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,

• Kanun’un 7. maddesinde yer alan şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini ya da yok edilmesini isteme, yapılan düzeltme, silme ya da yok etme işlemlerinin kişisel verilerin paylaşıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini talep etme,

• Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahipsiniz.

Yukarıda sayılan haklarınıza ilişkin taleplerinizi Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de öngörülen başvuru usullerine uygun olarak web sitemizde yer alan “Veri Sorumlusuna Başvuru Formundan” bizlere ulaştırabilirsiniz.

IP Adresleri ve Çerezler (“Cookies”)

BERK web sitesini ziyaret etmeniz dolasıyla internet tarayıcısında depolanan küçük bilgi dosyaları, çerez (“cookie”) olarak adlandırılmaktadır. Cookieler, sizin bilgisayarınızdan daha önce sayfalarımıza erişilip erişilmediğini saptamak için de kullanılabilir. “Cookie” sayesinde siteye her girdiğinizde bilgileri tekrar ayarlamanıza gerek kalmaz. Bazı çerez türleri ziyaret edilen internet sitesinin işleyişi için mutlaka zorunlu olmakla beraber, bazı çerez türleri internet sitemizin sizler tarafından dil tercihiniz, konum bilgisinin saklanması amacıyla kullanılabilmektedir.

Web sitemize cookie´siz de ulaşmanız mümkündür. Browserların çoğu cookie’leri otomatik olarak kabul etmektedir. Cookie’lerin bilgisayarınızın sabit diskine kaydedilmesini, browser ayarlarında *cookie engelle* ayarını seçerek engelleyebilirsiniz. Cookile’ere ilişkin işlenen kişisel verilerinizi ve detaylı bilgiyi “Çerez Süreci Aydınlatma Metni ve Çerez Politikamızı” bulabilirsiniz.

Uyarı

Sitemiz zaman zaman diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu web sitelerinden birinden bağlantı takip ederseniz lütfen gizlilik politikalarını kontrol ediniz. Nissan bu gizlilik politikaları ile ilgili hiçbir sorumluluk ve yükümlülük kabul etmemektedir.

Nissan ile İletişim

NISSAN ile irtibat kurmanız gerekirse lütfen Nissan Otomotiv A.Ş. Kuşbakışı Cad. No:11 PK:46 34662 Altunizade / İstanbul veya [email protected] adresine yazın ya da İletişim sayfasındaki iletişim formumuzu doldurun.